Reklama

Reklama

Tour de France. Primoż Roglicz jednak nie wystartuje

Trzeci w tegorocznej edycji Giro d'Italia Słoweniec Primoż Roglicz nie wystartuje w tegorocznej edycji wyścigu Tour de France, który rozpocznie się 6 lipca - oficjalnie poinformował holenderski zespół zawodnika Jumbo-Visma.

Ustalenia z początku sezonu przewidywały, że 29-letni Roglicz w Tour de France nie pojedzie, gdyż będzie musiał zregenerować siły po Giro. Jednak po doskonałej jedzie we Włoszech, gdzie były skoczek narciarski wygrał dwa etapy, pojawiły się opinie, że powinien pojechać także we Francji.

Medialne spekulacje zostały przecięte w poniedziałek, gdy Jumbo-Visma ogłosił, że liderem zespołu we Francji będzie w tym roku Holender Steven Kruijswijk, który w ubiegłym roku zajął w wyścigu piąte miejsce.

Tour de France 2019 rozpocznie się 6 lipca w Brukseli. Etap wokół stolicy Belgii będzie miał 194,5 km. Później 106. edycja "Wielkiej Pętli" poprowadzi najpierw do Wogezów, po kilku dniach przetnie Masyw Centralny. Drugi tydzień rywalizacji będzie przebiegał na pirenejskich bezdrożach. Przed metą w Paryżu kolarzy czeka kilka ciężkich etapów prowadzących przez alpejskie przełęcze.

Reklama

W sumie przygotowano siedem etapów płaskich, dwie czasówki, dwanaście górskich, na których pięć razy metę wyznaczono na podjeździe. W sumie kolarze przejadą 3460 kilometrów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama