Reklama

Reklama

​Tour de France. Philippe Gilbert pominięty w składzie Deceuninck-Quick-Step

Były mistrz świata Philippe Gilbert został pominięty w składzie zespołu Deceuninck-Quick-Step na tegoroczny wyścig Tour de France. 36-letni kolarz, który rok temu wycofał się po upadku, nie krył rozczarowania tą decyzją.

- Z wielkim rozczarowaniem muszę ogłosić, że w tym roku nie będę uczestniczyć w TdF. Po upadku i przedwczesnym wycofaniu się w ubiegłym roku, w tym byłem bardzo zmotywowany do powrotu. To byłby mój 10. TdF, ale niestety muszę przełożyć te plany - napisał na Twitterze Gilbert.

Belg, który w 2011 roku wygrał jeden etap "Wielkiej Pętli", a w kwietniu zwyciężył w prestiżowym, jednodniowym wyścigu Paryż - Roubaix, rok temu uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi. Zjeżdżając z przełęczy Portet d'Aspet osiągnął zbyt dużą prędkość i nie zdołał wejść w jeden z zakrętów. Uderzył w murek, a następnie przekoziołkował nad nim i spadł w około dwumetrowy wąwóz. Były mistrz świata doznał urazu kolana i po 16. etapie wycofał się z dalszej rywalizacji.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama