Reklama

Reklama

Tour de France. Peter Sagan po raz setny w zielonej koszulce

Trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan wystartuje we wtorek po raz setny w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej kolarskiego Tour de France. Trasa 16. etapu poprowadzi z Carcassonne do Bagneres-de-Luchon.

Od piątego odcinka, wygranego przez siebie w Quimper w Bretanii, Sagan jest samodzielnym rekordzistą, jeśli chodzi o dni spędzone w zielonym trykocie. Poprawił wtedy osiągnięcie Niemca Erika Zabela, który zakładał go 89 razy.

Reklama

Słowak triumfował w klasyfikacji punktowej pięć razy z rzędu w latach 2012-16. W ubiegłym roku w zdobyciu zielonego trykotu po raz szósty przeszkodziła mu kraksa na finiszu czwartego etapu w Vittel i wykluczenie z wyścigu za to, że - jak uzasadniało jury - potrącił Marka Cavendisha, powodując upadek i kontuzję Brytyjczyka. Decyzja sędziów wzbudziła sporo kontrowersji. Kilka tygodni po zakończeniu "Wielkiej Pętli" Międzynarodowa Unia Kolarska uznała, że Sagan nie popełnił błędu.

Kolarz grupy Bora-Hansgrohe jest na najlepszej drodze, by 29 lipca, na zakończenie "Wielkiej Pętli" w Paryżu, po raz szósty założyć zieloną koszulkę. W ten sposób wyrównałby rekord należący do Zabela.

Dowiedz się więcej na temat: Peter Sagan | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama