Reklama

Reklama

Tour de France. Marcel Kittel i Tony Martin chcą odejść z grupy Katiusza-Alpecin

W rosyjskiej grupie, która bierze udział w Tour de France jest coraz bardziej gorąco. Iskrzy szczególnie na linii dyrektor sportowy Dmitrij Konyszew i znakomity sprinter Marcel Kittel. Ich drogi w zasadzie już się rozeszły.

Bezpośrednim powodem spięcia były ostatnie wypowiedzi Konyszewa, który zarzucił Niemcowi egoistyczne zachowanie. W odpowiedzi Kittel - który zanim błysnął w Tour de France kilka razy pokazał się również w Tour de Pologne - stwierdził, że nie wyobraża sobie wypełnienia kontraktu upływającego w przyszłym sezonie. Jak dodał, kompletnie nie ma już między nimi zaufania.

Problemy nie kończą się jednak tylko na nim. Coraz głośniej również o tym, że umowy nie będzie chciał przedłużyć Tony Martin. Czterokrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas mógłby wrócić do swojej byłej ekipy Quick-Step, ale zainteresowana jego pozyskaniem jest również Dimension Data.

Reklama

Ani Kittel, ani Martin nie jada już w tegorocznym Tour de France. Ten pierwszy przekroczył limit czasowy na 11. etapie, ten drugi był zmuszony wycofać się po jednej z kraks.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne