Reklama

Reklama

Tour de France: Kwiatkowski w składzie Omegi

​Michał Kwiatkowski został włączony do składu ekipy Omega Pharma-Quick Step na rozpoczynający się 29 czerwca na Korsyce Tour de France. Liderem belgijskiego zespołu będzie brytyjski kolarz Mark Cavendish.

Celem grupy jest jak najwięcej zwycięstw etapowych Cavendisha, który odniósł ich już 23. Brytyjczyk ma również powalczyć o zieloną koszulkę najlepszego sprintera oraz o... żółtą, lidera wyścigu po pierwszym odcinku z Porto-Vecchio do Bastii.

Wyznaczono także zawodników, którzy mają mu w tym pomóc. Na sprinterskich etapach "pociąg" Omegi aż do flagi oznaczającej ostatni kilometr będzie prowadzić dwukrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Niemiec Tony Martin, po czym zmieni go Włoch Matteo Trentin, a ostatnim rozprowadzającym Cavendisha ma być Belg Gert Steegmans.

Reklama

- Mamy z pewnością jedną z najlepszych drużyn, zbudowaną wokół Marka. Na trasie jest siedem etapów dla sprinterów, jedna jazda drużynowa na czas i dwie indywidualne, gdzie możemy odegrać główne role. A są jeszcze Sylvain Chavanel i Niki Terpstra, którzy mogą pokazać się na pagórkowatych odcinkach - powiedział menedżer ekipy Patrick Lefevere.

23-letni Kwiatkowski, który wiosną zajął czwarte miejsce w wyścigu wieloetapowym Tirreno-Adriatico i w klasyku Amstel Gold Race oraz piąte w Walońskiej Strzale, zadebiutuje w Tour de France.

- Kwiatkowski jest najmłodszym kolarzem w naszej ekipie. Zdecydowaliśmy się go zabrać, aby zbierał doświadczenie i spróbował powalczyć, nawet przez ograniczony czas, o białą koszulkę najlepszego młodzieżowca - dodał jeden z dyrektorów sportowych Niemiec Rolf Aldag.

Zgodnie z zapowiedziami, w składzie zabrakło Belga Toma Boonena, który latem ma w planach wyścig Dookoła Walonii oraz Tour de Pologne. Do ekipy na jubileuszową setną Wielką Pętlę nie włączono drugiego z polskich zawodników Omegi - Michała Gołasia.

Skład ekipy Omega Pharma-Quick Step na Tour de France:

Mark Cavendish (Wielka Brytania), Sylvain Chavanel (Francja), Michał Kwiatkowski (Polska), Tony Martin (Niemcy), Jerome Pineau (Francja), Gert Steegmans (Belgia), Niki Terpstra (Holandia), Matteo Trentin (Włochy), Peter Velits (Słowacja).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL