Reklama

Reklama

​Tour de France. Ivan Basso już po operacji w Mediolanie

Włoski kolarz Ivan Basso, który w poniedziałek wycofał się w poniedziałek z wyścigu Tour de France po otrzymaniu informacji, że jest chory na raka jąder, w środę przeszedł operację w klinice San Raffaele w Mediolanie.

Zabieg przeprowadził szef kliniki profesor Francesco Montorsi. "Wszystko jest dobrze" napisał na Twitterze Basso po zabiegu.

W oficjalnym komunikacje kliniki napisano, że zabieg się udał, a kolarz grupy Tinkoff zostanie wypisany ze szpitala w czwartek.

Po badaniach histopatologicznych pobranych próbek, które zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach, zostanie podjęta decyzja dotycząca dalszej kuracji.

37-letni kolarz, były zwycięzca Giro d'Italia, został poinformowany o swojej chorobie w dniu odpoczynku, w Pau u podnóża Pirenejów.

Reklama

"Wiadomość o chorobie dotarła do mnie dwie godziny temu, natychmiast podjąłem decyzję o wycofaniu się z wyścigu" - powiedział Basso na poniedziałkowej konferencji.

Raka jąder miał także Amerykanin Lance Armstrong, który wygrał walkę z chorobą i powrócił do zawodowego kolarstwa. Później został jednak dożywotnio zdyskwalifikowany za doping. 

Reklama

Reklama

Reklama