​Tour de France. Holender Tom Dumoulin wygrał 13. etap, Bodnar 12.

Holender Tom Dumoulin (Giant) wygrał 13. etap Tour de France - jazdę indywidualną na czas z Bourg-Saint-Andeol do Le Caverne de Pont. Trasa miała 37,5 km długości. Maciej Bodnar (Tinkoff) zajął 12. miejsce ze stratą 2.32.

Drugi rezultat miał lider wyścigu Brytyjczyk Chris Froome (Sky), który był wolniejszy od Holendra o 1.03. Trzeci czas - strata 1.31 - miał Portugalczyk Nelson Oliveira (Movistar Team).

Froome utrzymał pozycję lidera. Na drugie miejsce awansował Holender Bauke Mollema (Trek), który traci 1.47. Trzeci jest Brytyjczyk Adam Yates (Orica) - strata 2.45.

Dumoulin pokonał trasę z Bourg-Saint-Andeol do Le Caverne de Pont w czasie 50.15. To jego drugie zwycięstwo etapowe w tegorocznym Tour de France. Wcześniej wygrał dziewiąty etap.

W tym roku Holender jest w dobrej formie. Wygrał dwa etapy Giro d'Italia, w tym raz był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas.

Froome, który stracił do zwycięzcy minutę i trzy sekundy, umocnił się na pozycji lidera.

Z Polaków najwyżej na 12. pozycji został sklasyfikowany Bodnar. 102. czas miał Bartosz Huzarski, a 121. - Rafał Majka.

Kolarze biorący udział w wyścigu przekazali wyrazy współczucia bliskim ofiar czwartkowego zamachu w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. Piątkowy etap, jazdę indywidualną na czas, poprzedziła minuta ciszy.

W sobotę zawodników czeka walka na 14. etapie z Montelimar do Villars-les-Dombes Parc des Oiseaux o długości 208,5 km.