Reklama

Reklama

Tour de France. Funkcjonariusze przeszukali pokój hotelowy Nairo Quintany

Francuska prasa poinformowała o przeszukaniach funkcjonariuszy żandarmerii w pokojach hotelowych kolumbijskich kolarzy, masażystów oraz w samochodach zespołu. Akcja nie była uzgodniona z Francuską Agencją Antydopingową i nie była wymierzona w cały kolarski zespół.

Francuski tygodnik "Le Journal du Dimanche" poinformował o przeszukaniach w pokojach kolarzy podczas Tour de France. Funkcjonariusze Agencji ds. walki z atakami na środowisko i zdrowie publiczne mieli wejść do pokoi hotelowych braci Quintanana - Dayera i Nairo oraz odwiedzić niezapowiedzianie Winnera Anaconę. Do akcji doszło w minioną środę w Les Allues.

Reklama

Przeszukania nie miały zostać wymierzone w cały zespół Arkea-Samsic, ale właśnie w część jego kolumbijskiego składu. Funkcjonariusze przeprowadzili również przeszukania w pokojach masażystów, a także w samochodach zespołu.

Interwencja nie została wcześniej uzgodniona z Francuską Agencją Antydopingową. Podobne miały już miejsce w przeszłości.

W 2017 roku przyglądano się już sprawie używania niedozwolonych silników. Dochodzenie sądowe zakończyło się jednak na początku tego roku.

Tegoroczną edycję Tour de France 30-latek zakończył na 17. miejscu. Wcześniej kolarz zaliczył kraksę podczas treningu. Pechowe upadki nie ominęły go również podczas kultowego wyścigi. W tym roku Quintana sięgnął między innymi po zwycięstwo w Tour de La Provence. Zajął też szóstą pozycję w wyścigu Paryż-Nicea.

AB

Dowiedz się więcej na temat: tour de france | Nairo Quintana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama