Reklama

Reklama

Tour de France: Froome ukarany finansowo

Liderujący w Tour de France Chris Froome (Sky) został ukarany grzywną w wysokości 200 franków szwajcarskich (812 złotych) za uderzenie kibica. Do incydentu doszło podczas sobotniego etapu zakończonego zwycięstwem brytyjskiego kolarza.

Froome mocno zdenerwował się na fana w koszulce piłkarskiej reprezentacji Kolumbii i z flagą tego kraju w ręku. "Nie mam nic do kolumbijskich kibiców, są fantastyczni i dbają o atmosferę, ale ten biegł obok mojego roweru. Trzepocząca flaga sprawiła zaś, że zrobiło się niebezpiecznie i obawiałem się, że dojdzie do wypadku" - powiedział 31-letni kolarz, który jednocześnie przeprosił za swoje zachowanie.

Sobotni ósmy etap Froome, zwycięzca "Wielkiej Pętli" w 2013 i 2015 roku, wygrał po samotnym finiszu i zdobył żółtą koszulkę lidera. Białą w czerwone grochy dla najlepszego "górala" wywalczył natomiast Rafał Majka (Tinkoff).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy