Reklama

Reklama

Tom Boonen wróci na Wyścig Dookoła Turcji i wystartuje w Giro

Jedna z największych gwiazd kolarstwa - Tom Boonen wróci po kontuzji na Wyścig Dookoła Turcji i zapowiedział, że wystartuje także w Giro d'Italia.

Były mistrz świata w kolarstwie Belg Tom Boonen doznał kontuzji na początku marca w wyścigu Paryż-Nicea. Podczas pierwszego etapu złamał łokieć i obojczyk.

Wróci na Wyścig Dookoła Turcji, który odbędzie się w dniach 26 kwietnia - 3 maja. Sześć dni później rozpocznie się Giro, w którym 34-letni Belg z grupy Etixx-Quick Step zadebiutuje u boku lidera belgijskiego zespołu Kolumbijczyka Rigoberto Urana.

- W trakcie mojej kariery nie ścigałem się często we Włoszech, ale wiem, że mam tam wielu kibiców. To będzie coś genialnego wystartować tam i walczyć o różową koszulkę dla Urana - powiedział czterokrotny triumfator klasyka Paryż-Roubaix i kolega klubowy Michała Kwiatkowskiego.

Reklama

Dyrektor sportowy Etixx Niemiec Rolf Aldag podkreślił, że debiut w Giro będzie stanowił dla Boonena wyjątkową motywację. - To jest dowód, że wielkie rozczarowanie, jakim była niemożność startu w północnych klasykach, może zamienić się w wielką szansę - powiedział Aldag.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL