Reklama

Reklama

Tokio 2020. Chris Froome stawia na igrzyska i zmienia strategię przygotowań

Brytyjski kolarz Chris Froome (Sky) zapowiedział, że w przyszłym roku zmieni strategię i plan przygotowań, by znaleźć się w jak najwyższej formie w dniu wyścigu olimpijskiego (25 czerwca). "Tokio 2020 to moje marzenie" - powiedział "La Gazzetta dello Sport".

Trasa olimpijskiej rywalizacji ma 234 kilometry i została wyznaczona wokół słynnej góry Fudżi, czynnym stratowulkanie, najwyższym szczycie Japonii (3776 m n.p.m.) i świętej górze dla wyznawców religii shinto. Na odcinku 6,8 km droga ma średnie przewyższenie 10,2 procenta.

"(Igrzyska - przyp. red.) to mój cel, ale muszę być realistą. Nigdy nie osiągałem wielkich wyników w wyścigach jednodniowych. Dlatego zamierzam zmienić coś w przygotowaniach oraz strategii"  - powiedział Froome, cytowany przez stronę Cycling weekly.

Brytyjczyk, który ma za sobą także sukcesy w Giro d’Italia i Vuela a Espana, nigdy nie wygrał jednodniowej rywalizacji ze startu wspólnego. Co najwyżej był drugi, jak w 2009 roku w Giro del Capo w RPA.

Reklama

Plany Froome'a na najbliższy rok zostały podporządkowane startowi w Tour de France, w którym Brytyjczyk triumfował już czterokrotnie.

Kolarzami Sky są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama