Tirreno-Adriatico: van Avermaet wygrał trzeci etap i został liderem

Greg van Avermaet (BMC Racing) wygrał po finiszu peletonu trzeci etap kolarskiego wyścigu Tirreno - Adriatico z metą we włoskim mieście Arezzo. Dzięki piątkowemu zwycięstwu Belg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Tuż za Van Avermaetem uplasował się Słowak Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) i Czech Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step), z którymi stoczył na ostatnich metrach zaciętą walkę o triumf. Wśród 64 kolarzy, którzy przyjechali do mety w pierwszej grupie był tylko jeden z trzech Polaków - Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Piątkowy odcinek, który rozpoczął się w Cascinie, liczył 203 km.

W klasyfikacji generalnej Van Avermaet wyprzedza Sagana o dwie sekundy. Na trzecią pozycję spadł dotychczasowy lider Włoch Adriano Malori (Movistar). Niemiec jest 53., a Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo), który w piątek stracił ponad dwie minuty, spadł z szóstego na 123. miejsce.

Na starcie jubileuszowej, 50. edycji Tirreno - Adriatico stanęło wielu zawodników światowej czołówki, z Hiszpanem Alberto Contadorem, Kolumbijczykami Nairo Quintaną i Rigoberto Uranem czy Włochem Vincenzo Nibalim. W ostatniej chwili z powodu choroby wycofał się Brytyjczyk Chris Froome.

Wyścig zakończy się we wtorek 17 marca jazdą indywidualną na czas.