Reklama

Reklama

Tirreno-Adriatico. Ekipa Michała Kwiatkowskiego trzecia. Zwycięstwo BMC

Grupa Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, zajął trzecie miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico. Jazdę drużynową na czas wygrała ekipa BMC Racing Team, a pierwszym liderem został jej zawodnik - Włoch Damiano Caruso. Sky straciło dziewięciu sekund.

Grupa Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, zajął trzecie miejsce na pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico. Jazdę drużynową na czas wygrała ekipa BMC Racing Team, a pierwszym liderem został jej zawodnik - Włoch Damiano Caruso. Sky straciło dziewięciu sekund.

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została drużyna BORA-hansgrohe, której barwy reprezentują Rafał Majka i mistrza świata Peter Sagan, tracąc do BMC 30 sekund.

Caruso minął linię mety etapu w Lido Di Camaiore (21,5 km) jako pierwszy w swojej ekipie i podobnie jak przed rokiem na trasę drugiego etapu wyruszy w niebieskiej koszulce lidera. Zespół BMC trzeci rok z rzędu triumfował w drużynowej czasówce inaugurującej wyścig Dwóch Mórz. 

Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie czterech sekund, uplasowała się australijska drużyna Mitchelton-Scott. Faworyzowany Sky z Chrisem Froomem, Kwiatkowskim i znakomitymi czasowcami - Białorusinem Wasylem Kirijenką i Hiszpanem Jonathanem Castroviejo, straciła do zwycięzców dziewięć sekund.

Reklama

Inauguracyjny etap okazał się pechowy dla Brytyjczyka Marka Cavendisha, który kolejny raz uczestniczył w kraksie. Kolarz ekipy Dimension Data dotarł co prawda do mety - w podartym kostiumie i z zakrwawioną twarzą, ale szybko został zabrany na badania do szpitala. "Cav" wystartował w Tirreno-Adriatico po dłuższej przerwie spowodowanej upadkiem i kontuzją na starcie do pierwszego etapu Abu Dhabi Tour. Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczyk nie będzie mógł stanąć na starcie do drugiego etapu. 

W klasyfikacji indywidualnej cztery czołowe lokaty zajmują kolarze BMC, a na piątym i szóstym miejscu znaleźli się zawodnicy Mitchelton-Scott.

Czwartkowy etap - długości 167 km - prowadzi z Lido di Camaiore do miejscowości Follonica. Wyścig zakończy się 13 marca, indywidualną jazdą na czas w San Benedetto del Tronto.

Wyniki pierwszego etapu (21,5 km drużynowo na czas):

 1. BMC Racing Team              22.19

 2. Mitchelton-Scott             22.23

 3. Sky                          22.28

 4. Quick-Step Flors             22.34

 5. Sunweb                       22.44

 6. Katiusza Alpecin             22.47

 7. Bora-hansgrohe               22.49  

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

 1. Damiano Caruso (Włochy/BMC)                       22.19

 2. Rohan Dennis (Australia/BMC)

 3. Patrick Bevin (Australia/BMC)

 4. Greg van Avermaet (Belgia/BMC)     wszyscy ten sam czas

 5. Luke Durbridge (Australia/Mitchelton-Scott)    strata 4 s

 6. Daryl Impey (Australia/Mitchelton-Scott)   ten sam czas

...

13. Michał Kwiatkowski (Polska/Sky)                       9

30. Maciej Bodnar (Polska/Bora-hansgrohe)                30

31. Rafał Majka (Polska/Bora-hansgrohe)        ten sam czas

77. Tomasz Marczyński (Polska/Lotto-Soudal)              58 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy