Reklama

Reklama

Tegoroczny Tour de Pologne pojedzie z Warszawy do Krakowa

Z Warszawy do Krakowa będzie prowadzić trasa 72. edycji kolarskiego Tour de Pologne. Wyścig potrwa od 2 do 8 sierpnia - oficjalnie ogłosił w środę na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor imprezy Czesław Lang.

Z Warszawy do Krakowa będzie prowadzić trasa 72. edycji kolarskiego Tour de Pologne. Wyścig potrwa od 2 do 8 sierpnia - oficjalnie ogłosił w środę na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor imprezy Czesław Lang.


Rywalizacja rozpocznie się stołecznym kryterium ulicznym, z metą na Placu Teatralnym. Kolejne etapy kończyć się będą w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Nowym Sączu (górski odcinek), Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie, gdzie odbędzie się jazda indywidualna na czas.

"Czekamy na wielkie emocje, bo kolarstwo w Polsce znów jest na wysokim poziomie" - podkreślił Lang.

"Tour de Pologne to wielka polska marka. Ubiegły rok dla polskiego kolarstwa był niezwykle udany. Mam nadzieję, że obecny nie będzie gorszy" - dodał minister sportu Andrzej Biernat.

Reklama

Przed rokiem w TdP najlepszy był Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), pierwszy polski triumfator klasyfikacji górskiej Tour de France. Jego udział w zbliżającej się edycji nie jest jednak pewny.

"W tym momencie szanse oceniam 50 na 50. Bardzo dużo zależy od tego, jak będę się czuł po lipcowym Tour de France. W dodatku przez szefów zespołu jestem szykowany na lidera grupy w trakcie Vuelta a Espana, dlatego w tym momencie nie mogę niczego obiecać" - przyznał Majka.

Nie wiadomo także, czy w wyścigu udział weźmie Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step). Mistrz świata również ma w planach udział w Tour de France. Trasa TdP bardzo mu się jednak podoba.

"Gdybym startował, to wymarzonym miejscem do ataku byłby podjazd do Gliczarowa na szóstym etapie. Potem pozostałaby tylko obrona przewagi w trakcie jazdy na czas. Tour de Pologne to taki wyścig, w którym cały czas trzeba być czujnym. Obawiam się tylko przejazdu przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki" - żartował Kwiatkowski.

"Nikt nie wywiera nacisków, ale po prostu byłoby miło, gdybyście wystartowali" - podsumował dumny z młodych następców Lang.

Trasa 72. Tour de Pologne:

2 sierpnia, 1. etap: Warszawa - Warszawa (122 km)

3 sierpnia, 2. etap: Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (146 km)

4 sierpnia, 3. etap: Zawiercie - Katowice (166 km)

5 sierpnia, 4. etap: Jaworzno - Nowy Sącz (220 km)

6 sierpnia, 5. etap: Nowy Sącz - Zakopane (223 km)

7 sierpnia, 6. etap: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska (174 km)

8 sierpnia, 7. etap: Kraków - Kraków (jazda ind. na czas, 25 km)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL