Reklama

Reklama

Tam wystartuje Tour de France 2023. Wielki powrót po ponad 30 latach

Przyszłoroczna edycja Tour de France rozpocznie się w Bilbao - takie ustalenia potwierdził dyrektor największego wyścigu kolarskiego Christian Prudhomme podczas konferencji prasowej w Vitorii, stolicy Kraju Basków.

Prudhomme przypomniał, że będzie to drugi start "Wielkiej Pętli" w Kraju Basków. W 1992 roku rywalizacja rozpoczynała się w San Sebastian.

O planach związanych z organizacją "Grand Depart" 2023 w Bilbao informowały baskijskie media już w marcu ubiegłego roku.

Tour de France 2023. Poznaliśmy trasę pierwszych dwóch etapów

Podczas środowej konferencji prasowej przedstawiono trasę dwóch pierwszych etapów, zaplanowanych na 1-2 lipca 2023 roku. Najpierw kolarze wystartują i będą finiszować w Bilbao (185 km), a następnego dnia pojadą z Vitorii do San Sebastian (210 km). 3 lipca wyruszą z baskijskiej miejscowości Amorebieta i przekroczą granicę hiszpańsko-francuską w okolicach Irun. Lokalizacji mety odcinka jeszcze nie ujawniono.

Reklama

Po dwóch startach we Francji - w Nicei w 2020 roku oraz w Breście w 2021 - tegoroczna edycja Tour de France rozpocznie się 1 lipca w Kopenhadze, a w Danii odbędą się trzy pierwsze etapy.

Zobacz też: OGŁOSZONO, GDZIE RUSZY PRZYSZŁOROCZNA VUELTA

af/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy