Szlakiem Grodów Piastowskich - Barta liderem po 3. etapie

Niemiec Tino Thomel (Team NSP Ghost) wygrał w sobotę, po finiszu z peletonu, 3. etap wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Liderem pozostaje Czech Jan Barta (NetApp-Endura).

W sobotę odbyły się dwa etapy wyścigu. Przed południem kolarze rywalizowali na odcinku ponad 30 km w jeździe indywidualnej na czas. Najszybciej trasę pokonał Barta i przesunął się na pierwsze miejsce. Po południu odbył się trzeci, liczący blisko 96 km etap ze startem i metą na ulicach Polkowic.

Po 3. etapach liderem klasyfikacji górskiej pozostaje Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), w klasyfikacji punktowej prowadzi Barta, a koszulkę najlepszego młodzieżowca ponownie założy Niemiec Silvio Herklotz (Team Stolting).

W niedzielę, która będzie ostatnim dniem rywalizacji, kolarze wyruszą z Jawora i po niemal 162 km będą finiszować w Złotoryi.