Reklama

Reklama

Sześciu kolarzy Giant-Alpecin poszkodowanych w wypadku w Hiszpanii

Sześciu zawodników zawodowej grupy kolarskiej Giant-Alpecin doznało obrażeń w sobotnim wypadku w okolicach hiszpańskiego Alicante. Poszkodowani zostali: Warren Barguil, John Degenkolb, Chad Haga, Fredrik Ludvigsson, Ramon Sinkeldam i Max Walscheid.

Kierownictwo teamu podało nazwiska rannych, ale nie informuje o stanie ich zdrowia, ograniczając się do stwierdzenia, że wszyscy są w stanie stabilnym, nie zagrażającym życiu.    

Reklama

- Wszyscy są świadomi, przytomni i w stabilnym stanie, ale musimy poczekać na informacje od lekarzy co do charakteru obrażeń i przebiegu kuracji - powiedział masażysta ekipy Anko Boelens.

Lokalny dziennik "Diario Informacion" podał, że do wypadku doszło wczesnym popołudniem na drodze krajowej 720 w okolicach miasta Benigembla. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że co najmniej jeden z rannych kolarzy ewakuowany został helikopterem do szpitala w Alicante, pozostali trafili do placówki w miejscowości Denia.

Hiszpańskie media, powołując się na lokalne władze, podają, że sprawcą wypadku była brytyjska turystka, która zjechała na lewą stronę jezdni, taranując grupę trenujących. Samochód nagle zjawił się czołowo na lewej stronie drogi i kolarze nie mieli żadnych szans, aby uniknąć zderzenia.

Dowiedz się więcej na temat: Warren Barguil | John Degenkolb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje