Strzała Walońska: zwycięstwo van der Breggen, Niewiadoma szósta

​Katarzyna Niewiadoma z grupy (Canyon-SRAM) zajęła szóste miejsce w kobiecym wyścigu kolarskim Strzała Walońska. Wygrała, po raz piąty z rzędu, Holendreka Anna van der Breggen (Boels-Dolmans). Druga była inna z Holenderek Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), a trzecia Dunka Annika Langvad (Boels-Dolmans).

Na finałowym podjeździe pod słynny Mur de Huy, stromą uliczkę w tym belgijskim miasteczku, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wyprzedziła o sekundę rodaczkę van Vleuten i o cztery koleżankę z ekipy Boels - Langvad. Czwarta, ze stratą 14 sekund, była Holenderka Marianne Vos z grupy CCC-Liv, a na szóstej pozycji ukończyła wyścig Niewiadoma - strata 17 s.

Na 66. pozycji minęła metę Agnieszka Skalniak (CCC-Liv) - strata 7.33, a 77. była Małgorzata Jasińska (Movistar) - 9.58.

Trudny wyścig ze startem i metą w Huy (118,5 km) ukończyło niespełna 80 zawodniczek, ponad 60 wycofało się na trasie.

W niedzielę Niewiadoma zwyciężyła w wyścigu Amstel Gold Race i był to największy sukces w jej karierze.