Simon Yates najlepszy na szóstym etapie Paryż-Nicea

Brytyjczyk Simon Yates z grupy Orica wygrał po samotnym finiszu w miejscowości Fayence szósty etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Żółtą koszulkę lidera zachował Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step).

Yates, który zaatakował 20 km przed metą, wyprzedził o 17 sekund Kolumbijczyka Sergio Henao (Sky) oraz o 26 sekund Australijczyka Richiego Porte (BMC). Czwarty, ze stratą 29 sekund, finiszował Alaphilippe, który nie był w stanie "utrzymać koła" Henao na stromym podjeździe do mety.

Jedyny Polak w stawce - Michał Gołaś (Sky) ukończył etap ponad 23 minuty po zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej Alaphilippe ma przewagę 36 sekund nad swoim rodakiem Tonym Gallopinem (Lotto Soudal) oraz 46 sekund nad Henao.

W sobotę kolarze wjadą na najwyższy punkt nie tylko tegorocznej edycji, ale w całej, sięgającej 1933 roku historii wyścigu. Siódmy, przedostatni etap zakończy się bowiem na przełęczy Couillole w Alpach Nadmorskich, na wysokości 1678 metrów n.p.m.