Reklama

Reklama

Shane Perkins chce wystąpić w igrzyskach w Tokio w barwach Rosji

Australijski kolarz torowy, 30-letni Shane Perkins, na mocy dekretu prezydenta Wladimira Putina otrzymał rosyjskie obywatelstwo i w barwach tego kraju chce wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Perkins, brązowy medalista olimpijski z Londynu w 2012 roku (sprint), dwukrotny mistrz świata (Apeldoorn 2011 - keirin, Melbourne 2012 - sprint druż.), chęć zmiany obywatelstwa ogłosił po raz pierwszy w lutym 2016 roku, gdy nie został powołany do reprezentacji Australii na igrzyska w Rio de Janeiro.

Władze kolarskiej federacji Australii zaproponowały mu "przejście na emeryturę", czego zawodnik nie zaakceptował.

Perkins, którego matka jest Rosjanką (ojcem zawodnika jest Daryl Perkins, były kolarz, olimpijczyk z Tokio z 1964 r), poprosił o pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności rywala z toru Rosjanina Denisa Dmitriewa. Ten umożliwił mu kontakt z odpowiednimi władzami Rosji, które natychmiast pozytywnie rozpatrzyły jego prośbę.

Reklama

W sprawę zaangażowały się najwyższe władze Federacji Rosji i już od września były reprezentant Australii rozpocznie przygotowania do startu w Tokio z ekipą Rosji.

"Jestem bardzo wdzięczny rosyjskiej federacji, prezydentowi Putinowi i trenerowi. Teraz wiem, że czeka mnie bardzo ciężka praca, by nie zawieźć pokładanych we mnie nadziei" - powiedział kolarz, który po startach w Rosji zaplanowanych jeszcze w tym miesiącu, we wrześniu, już w barwach Rosji, będzie rywalizował w Japonii w serii zawodów w popularnej w tym kraju odmianie sprintu - keirinie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy