Reklama

Reklama

Settimana Coppi-Bartali: kolarze CCC wygrali drużynową jazdę na czas

​Kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice wygrali drużynową jazdę na czas i objęli czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu Settimana Coppi-Bartali. Liderem został Włoch Davide Rebellin, który wyprzedza Tomasza Kiendysia i Jarosława Marycza.

Pierwszy etap był rozgrywany w dwóch częściach w okolicach miejscowości Gatteo. Przed południem krótki odcinek (99,5 km) wygrał po finiszu z peletonu Włoch Manuel Belletti (Southeast), wyprzedzając Słoweńca Gregę Bole (CCC). Kilka godzin później w jeździe drużynowej na czas (13,3 km) zawodnicy grupy z Polkowic byli bezkonkurencyjni, wyprzedzając o sekundę brytyjską ekipę Sky oraz o cztery sekundy południowoafrykańską MTN-Qhubeka.

Reklama

"Drużyna była dzisiaj bardzo mocna. Weszliśmy we właściwy rytm i nadaliśmy solidne, szybkie tempo. Mamy teraz koszulkę lidera i zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ją utrzymać do samego końca, do niedzieli. Jutrzejszy i niedzielny etap powinny być najtrudniejsze, ale uważam, że jestem w dobrej formie, mam wsparcie silnej ekipy i jesteśmy w stanie pojechać tu naprawdę po bardzo dobry wynik" - powiedział Davide Rebellin. 

Jednocześnie inny skład CCC rywalizuje w Dookoła Katalonii.

Wyścig w regionie Emilia-Romania upamiętnia legendy włoskiego i światowego kolarstwa z połowy XX wieku - Fausta Coppiego i Gina Bartalego. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Pavullo.

Wyniki etapu 1b, Settimana Coppi-Bartali, Gatteo a mare - Gatteo,13,3 km:

1. CCC Sprandi Polkowice (Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś)

2. Team Sky 0.01

3. MTN-Qhubeka 0.04

...

10. CCC Sprandi Polkowice (Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikołaj Michajłow) 0.20

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje