Reklama

Reklama

Sensacyjna wiadomość! Nagła dyskwalifikacja po Tour de France

Nairo Quintana został ukarany dyskwalifikacją w tegorocznym Tour de France za naruszenie zakazu używania Tramadolu. Nie otrzymał jednak zakazu startów w kolejnych wyścigach, przez co może już szykować formę na ruszający za dwa dni kolejny wielki tour - Vuelta a Espana.

W komunikacie czytamy, że analiza dwóch próbek krwi, które pobrano od Nairo Quintany 8 i 13 lipca podczas Tour de France wykazała obecność tramadolu. Jest to silny lek przeciwbólowy zakazany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) ale nie przez Światową Agnecję Antydopingową (WADA).

Nairo Quintana zajął szóste miejsce podczas tegorocznego Tour de France, lecz ostatecznie został zdyskwalifikowany. Ma 10 dni, by odwołać się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).

Nairo Quintana zdyskwalifikowany po Tour de France

Było to pierwsze tego typu wykroczenie Kolumbijczyka, dlatego może on brać udział w kolejnych zawodach. 32-latek jest na liście ruszającego 19 sierpnia wyścigu Vuelta a Espana.

Reklama

Teraz Nairo Quintana musi mieć się na baczności. Druga tego typu wpadka wiąże się z zawieszeniem na pięć miesięcy, trzecia i kolejne - na dziewięć.

Reklama

Reklama

Reklama