Reklama

Reklama

Ruszyła zbiórka dla kolarza Karola Domagalskiego, który miał wypadek

W szpitalu wciąż toczy się walka o powrót do zdrowia Karola Domagalskiego. Kolarz doznał wypadku podczas drugiego etapu 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Niepołomic do Nowego Targu. Właśnie ruszyła oficjalna zbiórka na leczenie i rehabilitację.

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło 15 czerwca podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Karol Domagalski z dużą prędkością wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust.

Zawodnik w ciężkim stanie trafił do szpitala W Nowym Targu, gdzie przeszedł dwie operacje i był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Aktualnie przebywa pod opieką szpitalną w Krakowie.

29-latek w wyniku wypadku doznał licznych złamań i obrażeń wewnętrznych - pęknięcia śledziony i wątroby.

Teraz kolarza czeka walka o powrót do zdrowia, który umożliwić może tylko leczenie oraz długotrwała rehabilitacja. W tym celu klub, który reprezentuje zawodnik - Hurom Polska BDC Development otworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie dla kolarza.

Reklama

Domagalski urodził się w małopolskiej Skale. W dotychczasowej karierze ścigał się między innymi na trasach Vuelta a Espana. W 2012 roku zajął drugie miejsce na jednym z etapów Volta a Portugal, a cztery lata później dwukrotnie triumfował podczas Tour de Korea.

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama