Route d'Occitanie. Zwycięstwo Bernala na trzecim etapie

Kolumbijczyk Egan Bernal wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Route d'Occitanie, 163,5 km z Saint-Gaudens do przełęczy Col de Beyrede w południowej Francji. Zawodnik zespołu Ineos objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed ostatnim dniem rywalizacji.

Ubiegłoroczny triumfator Tour de France, który ściga się zawodowo po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, uzyskał 10 sekund przewagi nad drugim na mecie kolegą z teamu Rosjaninem Pawłem Siwakowem. Trzecie miejsce z 17 s straty do Bernala zajął inny kolarz z Rosji Aleksandr Własow (Astana).

Michał Paluta i Łukasz Wiśniowski (obaj CCC) byli wolniejsi od Kolumbijczyka o więcej niż pół godziny i nie zmieścili się w pierwszej setce. Z kolei utytułowany Brytyjczyk Chris Froome (Ineos) zajął 32. miejsce z ponadpięciominutową stratą do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej Bernal ma 14 sekund przewagi nad Siwakowem i 23 nad Własowem. Biało-czerwoni nie liczą się w walce o czołówkę.

Ostatni etap - 195 km z Lectoure do Rocamadour - odbędzie się we wtorek.