Reklama

Reklama

Rita Malinkiewicz w ciężkim stanie. Koszmarny wypadek na treningu kolarskim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze w Wilkowicach w województwie śląskim. W jadące zgodnie z przepisami dwie kolarki wjechał samochód. Kobiety były reanimowane na miejscu wypadku. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz – wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Ich stan jest ciężki.

Do dramatycznego wypadku doszło w poniedziałek 1 czerwca w Wilkowicach niedaleko Bielska-Białej. W jadące prawidłowo poboczem dwie kolarki uderzyła czołowo kobieta, prowadząca samochód. Kierująca pojazdem, samochodem osobowym, zjechała ze swojego pasa, wjeżdżając prosto w 25-latkę i jej o pięć lat starszą koleżankę.

Reklama

Jak poinformował portal Eurosport.tvn24.pl, kobiety były reanimowane na miejscu wypadku. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz - wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Według informacji przekazanych przez bielską policję kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im św. Barbary w Sosnowcu. Kolarka miała przejść wieczorem operację.

Druga z kobiet przebywa obecnie w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Pacjentka jest w stanie ciężkim.

Przyczyny zdarzenia bada policja. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 58-latka kierująca pojazdem była trzeźwa i miała niezbędne uprawnienia do kierowania pojazdem.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje