Reklama

Reklama

Rita Malinkiewicz w ciężkim stanie. Koszmarny wypadek na treningu kolarskim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze w Wilkowicach w województwie śląskim. W jadące zgodnie z przepisami dwie kolarki wjechał samochód. Kobiety były reanimowane na miejscu wypadku. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz – wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Ich stan jest ciężki.

Do dramatycznego wypadku doszło w poniedziałek 1 czerwca w Wilkowicach niedaleko Bielska-Białej. W jadące prawidłowo poboczem dwie kolarki uderzyła czołowo kobieta, prowadząca samochód. Kierująca pojazdem, samochodem osobowym, zjechała ze swojego pasa, wjeżdżając prosto w 25-latkę i jej o pięć lat starszą koleżankę.

Jak poinformował portal Eurosport.tvn24.pl, kobiety były reanimowane na miejscu wypadku. Jedną z poszkodowanych jest Rita Malinkiewicz - wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Według informacji przekazanych przez bielską policję kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im św. Barbary w Sosnowcu. Kolarka miała przejść wieczorem operację.

Reklama

Druga z kobiet przebywa obecnie w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Pacjentka jest w stanie ciężkim.

Przyczyny zdarzenia bada policja. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 58-latka kierująca pojazdem była trzeźwa i miała niezbędne uprawnienia do kierowania pojazdem.

Kobiety były w drodze na trening kolarski, który organizowała Malinkiewicz. Wydarzenie zatytułowane #RittRide było skierowane do pasjonatów kolarstwa bez względu na stopień zaawansowania. Rowerzyści mieli przejechać razem 40 kilometrów.

Do największych osiągnięć kolarki należą między innymi złote medale na mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym oraz w maratonach MTB. To nie był jej pierwszy wypadek na rowerze. Przed czterema laty uległa wypadkowi na treningu.

Zawodniczka reprezentuje na co dzień drużynę kolarską Team Hurom Pro Cycling

Policja szuka świadków zdarzenia, prosząc o kontakt pod numerem 112 lub bezpośrednio z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej (338-121-255).

"Nauczyłam się przez ostatnie kilkanaście miesięcy wytrwale zachowywać spokój w obliczu każdego wyzwania i wiem, że to, czego pragnę przyjdzie za jakiś czas - może nie dziś, może nie jutro, może jeszcze nie za tydzień, miesiąc, czy rok, ale jeśli będę pracować, to przyjdzie i dlatego staram się każdego dnia nie tracić entuzjazmu i stopniowo podnosić sobie poprzeczkę" - napisała przed kilkoma dniami Malinkiewicz.

Pod najnowszymi postami kolarki fani kolarstwa składają życzenia siły do walki i powrotu do zdrowia. "Zaraz się obudzisz i wszystko będzie jak dawniej" - piszą kibice młodej kolarki.

25-latka kilka lat temu została okrzyknięta jedną z największych nadziei polskiego kolarstwa górskiego. Znana jest z silnego charakteru. Jej marzenia od zawsze kręciły się wokół sportu.

AB 

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje