Reklama

Reklama

Reske wygrał drugi etap Dookoła Mazowsza

Tim Reske z Niemiec był najlepszy na drugim etapie kolarskiego wyścigu Lotto Tour-Dookoła Mazowsza.

Nowym liderem imprezy został Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Dystans 106 km zwycięzca pokonał z przeciętną ponad 46 km/godz.

- Od tylu lat jeżdżę z wyścigami, ale tak emocjonującego etapu dawno nie widziałem. Ciągłe ataki, szalone skoki, pościgi, bardzo wysokie tempo - nie ukrywał satysfakcji dyrektor imprezy Marcin Wasiołek.

Jego zdaniem, to głównie zasługa ekip zagranicznych, które chcą się ścigać i pokazywać z jak najlepszej strony. Trasa prowadząca z Modlina do Nowego Dworu okazała się dość trudna, szczególnie na ostatnich kilometrach.

Reklama

Podczas etapu nie zabrakło emocji związanych z rywalizacją, ale i sytuacji nietypowych. Na polu przy drodze, którą jechał wyścig, zapaliło się bowiem zboże. Wysuszone słońcem płonęło wysokim płomieniem, ale na szczęście peletonowi i kolumnie samochodów udało się bezpiecznie przejechać w odległości około dwudziestu metrów od pożaru.

Bardzo trudne okazały się trzy 2,5-kilometrowe rundy prowadząca ulicami Nowego Dworu. Liczne zakręty na wąskich drogach, przy bardzo szybkim tempie czołówki, spowodowały, że na ostatnich kilometrach peleton porwał się. W drugiej grupie znalazł się między innymi jadący w żółtej koszulce lidera Tomasz Kiendyś.

Tempo narzucali kolarze BDC MarcPol, którzy koniecznie chcieli sięgnąć po zwycięstwo w mieście będącym siedzibą ekipy. Eryk Latoń, rozprowadzany przez kolegów, wygrał lotną premię 9 km przed metą, ale na ostatniej, finiszowej rundzie do głosu doszli zawodnicy ekip zagranicznych. Najszybszy na mecie był Niemiec Tim Reske (LKT Brandenburg), wyprzedzając Holendra Mauritsa Lammertinka (Jo Piels) i Norwega Filipa Eidsheima (Team Fixit).

Finisz i dekoracja zwycięzców nie zakończyły emocji związanych z etapem. Na ostatnich kilometrach peleton mocno się porwał, część zawodników zostało zdublowanych przez czołówkę na pierwszej, część na drugiej rundzie i bardzo długo trwało ustalanie przez niemieckiego sędziego głównego ostatecznej kolejności.

Wyniki drugiego etapu (Modlin - Nowy Dwór Maz., 106 km):

1. Tim Reske (Niecy/LKT Brandenburg)            2:17.16

2. Maurits Lammertink (Holandia/Jo Piels)

3. Filip Eidsheim (Norwegia/Team Fixit)

4. Eryk Latoń (BDC MarcPol)

5. Twan Brusselman (Holandia/Jo Piels)

6. Michał Podlaski (ActiveJet)          wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po drugim etapie:

1. Jarosław Marycz  (CCC Polsat Polkowice)      2:37.17

2. Maurits Lammertink (Holandia/Jo Piels)  strata 20 sek

3. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)             21

4. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Polsat)

5. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice)   wszyscy ten sam czas

6. Twan Brusselman (Holandia/Jo Piels)               24

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje