Remco Evenepoel wygrał wyścig kolarski Clasica San Sebastian

Belg Remco Evenepoel z grupy Deceuninck-Quick-Step po samotnym finiszu wygrał wyścig kolarski najwyższej kategorii Clasica San Sebastian, długości 227,3 km. Drugi był jego rodak Greg van Avermaet z polskiej grupy CCC.

To największy sukces w karierze zaledwie 19-letniego Evenepoela. Talent Belga z dużą siłą objawił się w ubiegłym roku. Najpierw zdobył złote medale mistrzostw Europy juniorów w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas, następnie taki sam dublet skompletował w mistrzostwach świata.

W sobotę grupę pościgową wyprzedził o 38 sekund. Z niej najlepiej finiszował Van Avermaet, a trzeci był Szwajcar Marc Hirschi (Sunweb).

W 2017 roku w Clasica San Sebastian najlepszy był Michał Kwiatkowski. Tym razem Polacy nie startowali.