Reklama

Reklama

Rafał Majka zrobi "show" w wielkim wyścigu

Przez dwa tygodnie najlepszy "góral" tegorocznego wyścigu Tour de France Rafał Majka odpoczywać będzie od jazdy na rowerze. Według nieoficjalnych informacji w najbliższym czasie czeka go ślub, ale kolarz nie chce zdradzić jego daty.

- W piątek skończyłem treningi na rowerze. Mam teraz dwa tygodnie odpoczynku, aby odpowiednio zregenerować siły przed następnym sezonem - powiedział Majka, który był w sobotę gościem specjalnym akcji "Bezpieczny rower", przeprowadzonej w Krakowie. W jej ramach kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych ćwiczyło jak prawidłowo zachowywać się w ruchu ulicznym.

24-letni kolarz potwierdził, że w jego grupie Tinkoff-Saxo pozostał jej lider Alberto Contador.

- Alberto na pewno pojedzie w Giro d'Italia i Tour de France. W jednym z tych wyścigów będę pełnił rolę jego pomocnika, zaś w drugim dostanę wolną rękę. Będę chciał zrobić "show", pokazać się kibicom - zadeklarował zawodnik z Zegartowic.

Reklama

Mimo przerwy w treningach nie narzeka na brak zająć (m.in. spotkania z mediami). W przygotowaniach do ślubu i wesela nie bierze udziału: - Tym się zajmuje moja narzeczona i moi rodzice.

Majka oprócz zwycięstwa w klasyfikacji górskiej "Wielkiej Pętli", w 2014 roku triumfował także w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama