Reklama

Reklama

Rafał Majka Sportowcem Lipca w plebiscycie RMF FM i Interii

Rafał Majka został Sportowcem Lipca w plebiscycie RMF FM i Interii. Polski kolarz, który w minionym miesiącu wygrał trzeci w karierze etap Tour de France, został zwycięzcą naszej zabawy. Wyprzedził Pawła Zatorskiego.

To była najbardziej zacięta rywalizacja w historii plebiscytu RMF FM i Interii. Rafał Majka zgromadził 22,98 proc. głosów. Sklasyfikowany na drugim miejscu siatkarz Paweł Zatorski uzyskał 20 proc., trzecia tenisistka Agnieszka Radwańska - 19,36 proc., a czwarty młociarz Paweł Fajdek - 19,15 proc. głosów.

Rafała Majkę wyróżniliście za znakomitą postawę w kolarskim Tour de France - szczególnie na 11. etapie. Wtedy to pochodzący z Zegartowic zawodnik dostał wolną rękę od swej ekipy i we wspaniałym stylu wygrał trzeci w karierze etap najważniejszego kolarskiego wyścigu na świecie.

Reklama

W efekcie w ruszającym za trzy tygodnie wyścigu Vuelta a Espana pojedzie jako lider grupy Tinkoff-Saxo.

Tradycyjnie, sportowiec miesiąca w plebiscycie RMF FM i Interii przekaże też upominek ze swoim autografem dla jednego z głosujących. W tym miesiącu to pan Rajmund, który tak uzasadniał głos na Rafała Majkę: "Niziny, wyżyny czy góry, Rafał nie sprzedaje tanio skóry".

Wyniki głosowania:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL