Reklama

Reklama

Rafał Majka rozpoczął sezon od 22. miejsca

Od 22. miejsca w Trofeo Serra de Tramuntana, drugim z czterech wyścigów na Majorce, rozpoczął sezon Rafał Majka. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro zadebiutował w barwach ekipy Bora-Hansgrohe. Triumfował belgijski kolarz Tim Wellens (Lotto Soudal).

Wellens, zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Pologne, odniósł sukces po samotnej ucieczce. Na mecie w miejscowości Deia wyprzedził o 22 sekundy swojego rodaka i kolegę z drużyny Louisa Vervaecke oraz o 29 sekund Vicente Garcię z reprezentacji Hiszpanii.

Reklama

Majka stracił do zwycięzcy 6.08. Tuż za kolarzem z Zegartowic finiszował jego kolega z drużyny Paweł Poljański. Michał Gołaś (Sky) zajął 37. miejsce, a Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) 38. - obaj ze stratą 14.15.

Łukasz Wiśniowski (Sky), który dzień wcześniej uplasował się na dziewiątej pozycji w Trofeo Porreres, tym razem był 68. - strata 20.03. Szósty z Polaków, Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) nie ukończył wyścigu.

Bodnar, podobnie jak Majka i Poljański, po raz pierwszy startował w czarnej koszulce niemieckiego zespołu Bora. Cała trójka w poprzednim sezonie reprezentowała rosyjską grupę Tinkoff, która już nie istnieje.

Wyścig był rozgrywany na górzystej 153-kilometrowej trasie. Kolarze finiszowali w deszczu.

W 2014 roku w Trofeo Serra de Tramuntana zwyciężył Michał Kwiatkowski, rozpoczynając sezon, który zakończył się dla niego zdobyciem tęczowej koszulki mistrza świata. Zawodnik ekipy Sky trenuje na Majorce, ale po raz pierwszy ma stanąć do rywalizacji za kilka dni w wyścigu Dookoła Walencji (1-5 lutego).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje