Reklama

Reklama

Rafał Majka ósmy na 14. etapie Giro d'Italia

Esteban Chaves wygrał 14. etap Giro d'Italia. Rafał Majka stracił do niego 2 minuty i 29 sekund i minął linię mety jako ósmy. Z wyścigu wycofał się Przemysław Niemiec.

To był morderczy etap Giro d'Italia.

Walka była bardzo wyrównana, ale 25 km przed metą mocniej ruszył Atapuma. Towarzyszyli mu  Siwec i Preidler, ale kilkanaście kilometrów później Kolumbijczyk odłączył się i zaczął samotną podróż w stronę mety.

Kilometr przed metą grupka kolarzy wyprzedziła jednak Atapumę i wygrana rozstrzygnęła się na finiszu. Wygrał Chaves, przed Preidlerem i Kruijswijkiem. Atapuma był czwarty.

Reklama

Długo blisko liderów trzymał się Rafał Majka, ale nie był w stanie nawiązać z nimi równorzędnej walki. Ostatecznie zakończył etap na ósmym miejscu. Do zwycięzcy stracił 2 minuty i 29 sekund.

Z wyścigu wycofał się Przemysław Niemiec. Po 13 etapach Polak zajmował 98. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą godziny, 36 minut i 15 sekund do lidera. 

W ostatnich dniach Niemiec narzekał na kłopoty żołądkowe i prawdopodobnie to było przyczyną jego decyzji.

Majka w klasyfikacji generalnej ciągle jest szósty, a do lidera Kruijswijka traci trzy i pół minuty. Drugi jest Nibali, trzeci Chaves.

Dowiedz się więcej na temat: giro d'italia | Rafał Majka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje