Reklama

Reklama

Rafał Majka najlepszym "góralem" Tour de France?

Rafał Majka z dnia na dzień stał się gwiazdą Tour de France. Polak stanął przed ogromną szansą na wygranie klasyfikacji górskiej wyścigu, na co liczy szef jego grupy Bjarne Riis.

Riis, dyrektor sportowy grupy Tinkoff-Saxo, której zawodnikiem jest Majka, liczy na kolejne etapowe zwycięstwo polskiego kolarza oraz wygraną w klasyfikacji górskiej wyścigu.

Reklama

- Oba cele są trudne, lecz możliwe do osiągnięcia - twierdzi Duńczyk.

- Imponująca jazda Rafała Majki i wygranie 14. etapu sprawiły, że dla zespołu Tinkoff-Saxo otworzyły się nieoczekiwanie nowe możliwości. Ten 24-letni Polak dosłownie wdrapał się na szczyt punktacji górskiej i ma już 88 punktów, czyli tyle samo co prowadzący dotychczas Joaquim Rodriguez. W ten sposób nagle prestiżowa biała koszulka w czerwone kropki znalazła się na wyciągniecie ręki - skomentował dziennik "Jyllands-Posten".

- Postaramy się zrobić wszystko, aby Majka ukończył wyścig jako najlepszy "góral". Pozostało jeszcze sporo punktów do zdobycia w tej klasyfikacji - zapowiedział Riis w rozmowie z gazetą.

- Przed rozpoczęciem Tour de France najważniejszym celem była wygrana Alberto Contadora, lecz po jego wycofaniu się zostaliśmy zmuszeni do używania tego, co nam pozostało i nowym celem było jedno zwycięstwo etapowe. Teraz, kiedy to się stało, myślimy już o drugim, a także o wygraniu klasyfikacji górskiej - dodał były duński kolarz.

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Majka | kolarstwo | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje