Reklama

Reklama

Rafał Majka ma problem. Za rok jego grupa straci sponsora

​Sponsor grupy Rafała Majki po sezonie 2016 wycofuje się z kolarstwa.

Rosyjski biznesmen Oleg Tinkow zapowiedział, że po sezonie 2016 wycofa się z kolarstwa. W sponsorowanej przez niego grupie Tinkoff jeżdżą m.in. Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar, a także Hiszpan Alberto Contador i mistrz świata Słowak Peter Sagan.

"Wszystkie kontrakty obowiązują jeszcze w 2016 roku, ale będzie to ostatni sezon w sporcie dla Tinkoff Banku i dla mnie" - powiedział Rosjanin w wywiadzie dla portalu cyclingnews.com.

Jak wyjaśnił, głównym powodem decyzji były względy biznesowe.

"Tinkoff Bank sponsorował drużynę przez pięć lat i z marketingowego punktu widzenia to wystarczy" - podkreślił. Biznesmen wspomniał także, że sytuacja ekonomiczna w Rosji nie jest najlepsza i wszystkie cele marketingowe związane z kolarstwem zostały już osiągnięte.

Reklama

Zawodników poinformował o swoich planach w piątek wieczorem podczas zgrupowania na Gran Canaria. Z obecnego składu tylko Majka, trzeci zawodnik tegorocznego wyścigu Vuelta a Espana, oraz Sagan mają kontrakty ważne do 2017 roku włącznie.

Dyrektor generalny Stefano Feltrin rozpoczął już poszukiwania nowego sponsora, który kupiłby ekipę. (PAP)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy