Reklama

Reklama

Rafał Majka: Dziękuję kibicom za wsparcie

Rafał Majka podziękował kibicom za wsparcie podczas Giro d'Italia. Wszystko wskazuje na to, że kolarz grupy Tinkoff-Saxo ukończy wyścig na szóstym miejscu i tym samym wyrówna ubiegłoroczne osiągnięcie Przemysława Niemca.

W sobotę Majka dojechał do mety na Monte Zoncolan w Alpach Karnickich razem z rywalami z klasyfikacji generalnej, ze stratą blisko pięciu minut do zwycięzcy etapu, swojego kolegi z ekipy Australijczyka Michaela Rodgersa.

"Dzisiaj chciałem dać z siebie wszystko i tak też się stało. Przyjechałem w grupce z najlepszymi, ale niestety po ostatnich dniach nie byłem w stanie zrobić nic więcej. Utrzymałem za to szóstą pozycję w generalce" - oświadczył Majka na Facebooku.

"Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i obiecuję, że jeszcze w tym roku będą mogli mnie ponownie dopingować! Tegoroczne Giro dobiegło końca, może nie poszło w 100 procentach tak jak na to liczyłem, ale i tak jestem zadowolony, że mimo przeciwności losu nie poddałem się. Dziękuję wszystkim za wsparcie podczas całego wyścigu. Teraz przed nami odpoczynek i jutrzejszy, końcowy etap do Triestu!" - dodał kolarz z podkrakowskich Zegartowic.

Reklama

24-letni Majka po raz drugi z rzędu ukończy Giro. W ubiegłorocznej edycji uplasował się na siódmej pozycji.

Wyścig zakończy się w niedzielę płaskim etapem Gemona del Friuli do Triestu (172 km). Liderem jest Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy