Reklama

Reklama

PŚ w kolarstwie torowym: Rutkowska i Pszczolarski na podium

Natalia Rutkowska (GP Żyrardów) zajęła drugie miejsce w konkurencji omnium (wielobój), a Wojciech Pszczolarski (KLTC Konin) był drugi w wyścigu punktowym podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w kolumbijskim Cali.

Rutkowska, młodzieżowa mistrzyni Europy w torowym wyścigu scratch, zapewniła sobie drugie miejsce w końcowej klasyfikacji wieloboju wygrywając ostatnią konkurencję - wyścig na 500 m ze startu zatrzymanego. Dzięki temu wyprzedziła o jeden punkt doświadczoną Czeszkę Jarmilę Machacovą. Konkurencję omnium zdecydowanie wygrała Australijka Isabella King, która była najlepsza aż w czterech z sześciu zaliczanych do punktacji konkurencji.

Na drugim stopniu podium stanął także Wojciech Pszczolarski, który w wyścigu punktowym uległ tylko Austriakowi Andreasowi Grafowi. Kolarz z Konina, młodzieżowy Mistrz Europy 2012 w wyścigu punktowym, pojechał na torze w Cali bardzo odważnie, kilkakrotnie skutecznie atakując. Polak, podobnie jak Graf i Brytyjczyk Jonathan Mould, nadrobił nad resztą stawki trzy okrążenia toru i na lotnych finiszach zgromadził 10 punktów. Skuteczniejszy był jednak  Austriak - 16 punktów i to on został dość niespodziewanym zwycięzcą konkurencji i liderem Pucharu Świata.

Reklama

W Pucharze Świata w Cali startowała tylko dwójka reprezentantów Polski. Obok wyścigu punktowego Pszczolarski wystąpił także w omnium, zajmując 14. miejsce, a Rutkowska - w wyścigu scratch, w którym była czwarta.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w szkockim Glasgow (16-18 listopada), a trzecie, i ostatnie w sezonie, w meksykańskim Aquascalles (17-19 stycznia 2013 roku).

Wyniki trzeciego dnia zawodów PŚ w Cali:

kobiety

omnium (na wielobój składają się konkurencje: lotne okrążenie, wyścig punktowy, wyścig eliminacyjny, indywidualne na dochodzenie, scratch, 500 m ze startu zatrzymanego)   

1. Isabella King (Australia)   - 10 pkt (miejsca w konkurencjach:1 - 2 - 1 - 1 - 1 - 4)

2. Natalia Rutkowska (Polska)  - 22 (4 - 8 - 3 - 3 - 3 - 1)

3. Jarmila Machacova (Czechy)  - 23 (5 - 1 - 4 - 2 - 4 - 7)

keirin

1. Juliana Gaviria (Kolumbia)

2. Daniela Gaxiola Gonzalez (Meksyk)

3. Virginia Cueff (Francja)

mężczyźni

wyścig punktowy

1. Andreas Graf (Austria)         - 76 pkt

2. Wojciech Pszczolarski (Polska) - 70

3. Jonathan Mould (W. Brytania)   - 64

sprint

1. Philipp Thiele (Niemcy)

2. Fabian Puerta (Kolumbia)

3. Eric Engler (Niemcy)

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Rutkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje