Reklama

Reklama

PŚ w kolarstwie torowym: rekord Polski Rudyka, świetny start Kaczkowskiej

Mateusz Rudyk pobił rekord Polski na 200 metrów ze startu lotnego w zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Pruszkowie, osiągając w eliminacjach sprintu czas 9,707 s. Justyna Kaczkowska z najlepszym czasem awansowała do finału wyścigu na 3 km na dochodzenie.

Poprzedni rekord należał do Damiana Zielińskiego, wynosił 9,732 s i został ustanowiony 6 grudnia 2013 roku na wysokogórskim welodromie w Aguascalientes w Meksyku.

Rudyk był ostatecznie drugi w eliminacjach sprintu i awansował bezpośrednio do 1/8 finału. Szybszy od Polaka był tylko Holender Harrie Lavreysen - 9,649 s. Zieliński uzyskał 17. wynik - 9,948 i pojedzie w 1/16 finału.

W eliminacjach wyścigu indywidualnego na 3 km na dochodzenie najszybciej pojechała Justyna Kaczkowska i wieczorem w finale zmierzy się z mistrzynią świata na szosie z Bergen w jeździe indywidualnej na czas Holenderką Annemiek van Vleuten.

Reklama

Kaczkowska uzyskała wynik 3.30,542, niewiele gorszy od jej własnego rekordu kraju (3.30,442), pobitego dwa tygodnie temu w mistrzostwach Europy w Berlinie, gdzie wywalczyła srebrny medal. Holenderka w eliminacjach osiągnęła rezultat 3.31,668.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje