Reklama

Reklama

PŚ w kolarstwie torowym: Małgorzata Wojtyra na podium w Guadalajarze

Małgorzata Wojtyra zajęła trzecie miejsce w omnium (wielobój) w zawodach Pucharu Świata kolarzy torowych w meksykańskiej Guadalajarze. Szczecinianka stanęła na podium imprezy tej rangi w konkurencji indywidualnej po blisko trzyletniej przerwie.

Z sześciu konkurencji wielobojowych wygrała jedną - wyścig scratch, a w klasyfikacji łącznej ustąpiła tylko Belgijce Julien D'Hoore oraz Kubance Marlies Mejias.

25-letnia Wojtyra to brązowa medalistka mistrzostw Europy elity z Pruszkowa (2010) w omnium. W igrzyskach w Londynie w rywalizacji wielobojowej uplasowała się na 11. pozycji. W ostatnich sezonach większe sukcesy odnosiła jednak w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Inny torowiec ze Szczecina - Damian Zieliński, srebrny medalista niedawnych mistrzostw Europy na Gwadelupie, zbliżył się w eliminacjach sprintu (200 m ze startu lotnego) do własnego rekordu Polski, uzyskując czas 9,846 s. Barierę 10 sekund przełamał także 20-letni Mateusz Lipa - 9,986 s. W 1/16 finału pierwszy przegrał jednak z Wenezuelczykiem Hersony Canelonem, a drugi z Niemcem Robertem Forstemannem.

Reklama

W finale sprintu Australijczyk Matthew Glazer w dwóch niezwykle wyrównanych wyścigach pokonał mistrza olimpijskiego Brytyjczyka Jasona Kenny'ego.

W omnium mężczyzn triumfował reprezentant Niemiec Lucas Liss. Jest on synem wicemistrza świata z Barcelony (1973) w wyścigu drużynowym Lucjana Lisa, który medal zdobył razem z Ryszardem Szurkowskim, Stanisławem Szozdą i Tadeuszem Mytnikiem.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 5-7 grudnia w Londynie.

Wyniki niedzielnych finałów:

    kobiety

    keirin

 1. Guo Shuang(Chiny)

 2. Zhong Tianshi (Chiny)

 3. Anna Meares (Australia)

...

19. Katarzyna Kirschenstein (Polska)

    omnium

 1. Julien D'Hoore(Belgia)      193 pkt

 2. Marlies Mejias (Kuba)       183

 3. Małgorzata Wojtyra (Polska) 166

    mężczyźni

    sprint - finał

Matthew Glaetzer (Australia) - Jason Kenny (Wielka Brytania) 2:0

    o trzecie miejsce

Fabian Puerta (Kolumbia) - Sam Webster (Nowa Zelandia) 2:0

...

16. Damian Zieliński (Polska)

21. Mateusz Lipa (Polska)

    omnium

 1. Lucas Liss (Niemcy)      192 pkt

 2. Glenn O'Shea (Australia) 186

 3. Bobby Lea (USA)          179


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje