PŚ w kolarstwie górskim. Wygrana Loany Lecomte, Włoszczowska na 17. miejscu

Maja Włoszczowska zajęła 17. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim w austriackim Leogang. Wygrała Francuzka Loana Lecomte, która była najlepsza także w poprzednich zawodach cyklu w niemieckim Albstadt i czeskim Novym Mescie.

Lecomte zwyciężyła bezapelacyjnie, wyprzedzając o blisko dwie minuty mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Szwedkę Jenny Rissveds oraz reprezentantkę gospodarzy Laurę Stigger. Włoszczowska straciła do Francuzki ponad pięć minut.

- Warto było przyjechać do Leogang pomimo kiepskiego samopoczucia. 17. miejsce w tych okolicznościach napawa optymizmem, a kto wie - przy odrobinie więcej szczęścia na rundzie startowej była dziś szansa na kilka oczek wyżej. Zdecydowanie brakuje mi jeszcze mocy na podjazdach, miałam natomiast dziś sporo frajdy w dół na moim hardtailu - napisała w mediach społecznościowych dwukrotna srebrna medalistka olimpijska.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Maja Włoszczowska: Wyniki napawa optymizmem

W wyścigu mężczyzn triumfował Szwajcar Mathias Flueckiger, który wyprzedził o 15 sekund kolegę klubowego Włoszczowskiej z grupy Kross Orlen - Czecha Ondreja Cinka oraz o 45 sekund Nowozelandczyka Antona Coopera.

Przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio odbędą się jeszcze zawody Pucharu Świata we francuskiej miejscowości Les Gets (3-4 lipca).

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!