PŚ w kolarstwie górskim. Victor Koretzky wygrał w Albstadt, Bartłomiej Wawak 31.

Francuz Victor Koretzky wygrał w niedzielę wyścig Pucharu Świata w kolarstwie górskim w niemieckim Albstadt. Najlepszy z polskich zawodników Bartłomiej Wawak był 31.

Koretzky po zaciętym finiszu wyprzedził o dwie sekundy wielokrotnego mistrza świata Szwajcara Nino Schurtera. Trzeci był inny reprezentant Szwajcarii - Matthias Flueckiger.

Na starcie zawodów stanęli dwaj utytułowani kolarze specjalizujący się w wyścigach przełajowych i odnoszący sukcesy na szosie - Brytyjczyk Thomas Pidcock (Ineos Genadiers) i Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix). Dla obu zawodników była to próba "przedolimpijska" bowiem na igrzyskach w Tokio będzie teoretycznie możliwość startu w obu specjalnościach - wyścigu szosowym i cross country MTB.

Pidcock uplasował się na piątym miejscu, tracąc do zwycięzcy 29 sekund, a van der Poel był siódmy - strata 1.13. Bartłomiej Wawak osiągnął metę 31. ze stratą 4.22. Filip Helta był 48. - strata 5.56, a Karol Ostaszewski stracił jedno okrążenie i sklasyfikowany został na 103 miejscu.

Kolejne zawody PŚ odbędą się za tydzień w Czechach.