PŚ w kolarstwie górskim: końcowy triumf Jolandy Neff, Maja Włoszczowska szósta

Szwajcarka Jolanda Neff zwyciężyła w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Maja Włoszczowska (obie Kross Racing Team) zajęła szóste miejsce. Nef wygrała w niedzielę także ostatnie zawody we francuskim La Bresse. Polka był dziewiąta.

Szwajcarka wyprzedziła o pięć sekund Kanadyjkę Emily Batty i o 27 s trzecią na mecie Dunkę Annikę Langvad. Włoszczowska straciła do koleżanki klubowej 3.33.

W końcowej klasyfikacji generalnej PŚ mistrzyni świata i Europy Neff zgromadziła 1930 pkt. Kolejne miejsca zajęły przed Langvad - 1743 i Batty - 1305. Włoszczowska z dorobkiem 1201 pkt nie obroniła trzeciej pozycji, jaką zajmowała po sześciu z siedmiu zawodów cyklu.

Rywalizację mężczyzn, zarówno w ostatnich zawodach, jak i w końcowej klasyfikacji PŚ, wygrał Szwajcar Nino Schurter (Scott SRAM).