Reklama

Reklama

Przemysław Niemiec w czołówce wyścigu ​Tour of Hainan

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął drugie miejsce na szóstym etapie, a w klasyfikacji generalnej awansował na trzecie w wyścigu kolarskim na chińskiej wyspie Hajnan. Liderem jest Aleksiej Łucenko z Kazachstanu (Astana).

Etap, którego trasa prowadziła z Changjiang do Wuzhishan (197,2 km), wygrał Słoweniec Matej Mohoric (Lampre-Merida), wyprzedzając na finiszu towarzyszących mu w ucieczce Niemca i Łucenkę. Trzech kolarzy uzyskało 34 sekundy przewagi nad drugą grupą oraz 50 sekund nad trzecią.

Po sześciu etapach Łucenko wyprzedza o trzy sekundy Mohorica oraz o siedem Niemca. Czwarty w klasyfikacji Szwajcar Patrick Schelling (Team Vorarlberg) traci do lidera 47 sekund. Najlepszy z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice Białorusin Branislau Samoilau zajmuje 14. miejsce ze stratą 1.03.

Reklama

Wyścig zakończy się w niedzielę w Xinglong. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy