Reklama

Reklama

Przemysław Niemiec dziewiąty w klasyku Strade Bianch

Silnie obsadzony kolarski klasyk Strade Bianche z finiszem w Siennie wygrał Czech Zdenek Stybar z grupy Etixx-Quick Step. Dziewiąte miejsce zajął Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Wyścig rozstrzygnął się na ostatnich kilkuset metrach. Stybar skontrował ataki na stromym podjeździe dwóch towarzyszy ucieczki - Hiszpana Alejandro Valverde i Belga Grega Van Avermaeta, dojeżdżając do mety z bezpieczną przewagą nad tym drugim zawodnikiem. Zrezygnowany Valverde, brązowy medalista mistrzostw świata z Ponferrady, nie podjął już walki.

Dobrze zaprezentował się Niemiec, który wypadł lepiej niż potencjalny lider jego grupy Filippo Pozzato, finiszując ze stratą nieco ponad minuty.

Przed rokiem w Strade Bianche triumfował Michał Kwiatkowski. Mistrz świata i kolega klubowy Stybara tym razem nie stanął na starcie. W niedzielę zadebiutuje w siedmioetapowym wyścigu najwyższej kategorii Paryż-Nicea.

Reklama

Kilka godzin wcześniej w rywalizacji pań zwyciężyła po samotnym finiszu Amerykanka Megan Guarnier (Boels-Dolmans). Szóste miejsce, ze stratą 52 sekund, zajęła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Wyścig Strade Bianche, mimo stosunkowo krótkiej historii (po raz pierwszy został rozegrany w 2007 roku), co roku przyciąga na start wielu czołowych kolarzy. Jego charakterystyczną cechą są tzw. białe drogi (wł. strade bianche, stąd nazwa wyścigu), czyli szutrowe odcinki, których na trasie z San Gimignano do Sieny (200 km) było dziesięć.

Wyniki Strade Bianche, San Gimignano - Siena (200 km):

1. Zdenek Stybar (Czechy/Etixx-Quick Step) - 5:22.13

2. Greg Van Avermaet (Belgia/BMC)          strata  2 s

3. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar)        18

4. Sepp Vanmarcke (Belgia/LottoNL-Jumbo)          46

5. Diego Rosa (Włochy/Astana)                     56

6. Oscar Gatto (Włochy/Androni Giocattoli)        59

...

9. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-Merida)    1.03

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL