Reklama

Reklama

Polski mistrz świata został zdyskwalifikowany za doping

Adrian Tekliński, były mistrz świata w kolarstwie torowym, został zdyskwalifikowany na cztery lata za stosowanie erytropoetyny. Kara obowiązuje do 29 października 2024 roku - poinformowała Polska Agencja Antydopingowa (POLADA).

Nazwisko 32-letniego Teklińskiego znalazło się na opublikowanej na stronie internetowej POLADA liście sportowców ukaranych za doping.

W kwietniu ubiegłego roku ówczesny dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski potwierdził w rozmowie z PAP, że Teklińskiemu grozi czteroletni zakaz startów za stosowanie niedozwolonych środków.

Kolarstwo. Adrian Tekliński to mistrz świata z 2017 roku

- Byliśmy informowani przez POLADA o pozytywnym wyniku badań próbki A u Adriana Teklińskiego. Potem nie miałem wiedzy, czy zawodnik zażądał badania próbki B. No i dowiedziałem się z wypowiedzi pana Michała Rynkowskiego (dyrektora POLADA) w Sportowych Faktach, że Tekliński nie będzie się o to starać. Koszt takiego badania wynosi ok. 10 tys. złotych - mówił Leśniewski.

Reklama

Tekliński zdobył złoty medal mistrzostw świata w wyścigu scratch na torze w Hongkongu w 2017 roku. W 2020 zapowiedział zakończenie kariery. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy