Reklama

Reklama

Policja wkroczyła do akcji tuż przed startem Tour de France

Przed rozpoczynającym się 1 lipca w Kopenhadze wyścigiem kolarskim Tour de France policja przeszukała domy zawodników i członków ekipy Bahrain-Victorious - poinformował zespół. Prawdopodobnie ma to związek z podejrzeniami o stosowanie niedozwolonego dopingu.

Podczas ubiegłorocznej edycji "Wielkiej Pętli" francuska policja przeszukała autobus i hotel, w którym mieszkała ekipa z Bahrajnu. Prowadzący sprawę prokurator z Marsylii stwierdził wówczas, że wszczęto śledztwo wstępne w sprawie "nabycia, transportu i posiadania substancji lub metody zabronionej dla sportowców bez uzasadnienia medycznego".

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu zespół Bahrain-Victorious podkreślił, że "to śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów, a obecne przeszukania przed rozpoczęciem Tour de France szkodzą reputacji pojedynczych osób i całego zespołu".

Reklama

Tour de France. Polak w barwach Bahrain-Victorious

W barwach Bahrain-Victorious wystartuje w TdF Kamil Gradek, który w ubiegłym roku nie był członkiem tego zespołu. Liderami ekipy będą Australijczyk Jack Haig i Włoch Damiano Caruso. 

Reklama

Reklama

Reklama