Reklama

Reklama

Polak drugi w wyścigu eliminacyjnym w kolarskiej Lidze Mistrzów

Alan Banaszek zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w trzecich zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym w Londynie. Aktualny mistrz Europy w omnium przegrał tylko z Amerykaninem Gavinem Hooverem.

Wcześniej w wyścigu scratch Banaszek był dwunasty, a zwyciężył Szwajcar Claudio Imhof. W klasyfikacji generalnej po trzech zawodach (wcześniej odbyły się rundy na Majorce i w Poniewieżu) Polak awansował na dziewiątą pozycję. Prowadzenie utrzymał Hiszpan Sebastian Mora.

W sprincie zwyciężył Harrie Lavreysen, pokonując minimalnie w finale Niemca Stefana Bottichera. W tej konkurencji Holender od dwóch lat nie doznał porażki na imprezach rangi mistrzowskiej. W piątek w keirinie był natomiast dopiero czwarty. Najszybciej finiszował Botticher. Mateusz Rudyk w obu konkurencjach odpadł w pierwszej rundzie.

Reklama

W klasyfikacji generalnej prowadzi z dużą przewagą Lavreysen. Rudyk na 14. pozycji.

Na średnim dystansie kobiet triumfowały liderka cyklu Brytyjka Katie Archibald (wyścig eliminacyjny) oraz Holenderka Kirsten Wild (scratch). Karolina Karasiewicz zajęła siódmą i 17. lokatę.

Kolarska Liga Mistrzów to nowy cykl

W konkurencjach sprinterskich kobiet triumfowały - podobnie jak w Poniewieżu - Niemki Emma Hinze (sprint) i Lea Friedrich (keirin). Hinze umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

Liga Mistrzów to nowy cykl jednodniowych zawodów pod egidą UCI. Zaproszenia otrzymało 36 kolarzy - 18 sprinterów i 18 średniodystansowców, każdy z nich startuje w dwóch konkurencjach. Podobne zasady obowiązują u pań.

W sobotę na tym samym torze w Londynie odbędą się czwarte, ostatnie zawody Ligi Mistrzów. Z powodu pandemii odwołano finał, który pierwotnie miał się odbyć 11 grudnia w Tel Awiwie.

af/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy