Reklama

Reklama

Peter Sagan opowiada o kolarskich planach po zakończeniu kariery

Słowacki kolarz nie myśli jeszcze raczej o końcu kariery, a jego uwaga skupia się na przygotowaniach do najbliższych startów. Już teraz zapowiedział jednak, czym zajmie się, kiedy wyścigi szosowe zejdą na dalszy plan. Jak się okazuje, trudno mu będzie zerwać z rowerową pasją.

Peter Sagan szykuje już formę na najważniejsze tegoroczne starty. Zgodnie z zapowiedzią kolarz grupy Bora-Hansgrohe wystąpi zarówno w Tour de France, jak i Giro d’Italia. W swojej karierze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i ma apetyt na kolejne sukcesy.

Niedawno Sagan zdradził jednak, czym zajmie się po zakończeniu sportowej kariery. Jak się okazuje, trudno mu będzie pożegnać się z rowerem. Być może za kilka lat zobaczymy gwiazdora kolarstwa szosowego na wyścigach szutrowych?

"Jestem zawodowym kolarzem szosowym i nawet jeśli lubię sobie od czasu do czasu pojeździć, na razie jestem w pełni skoncentrowany na moich wyścigach. [...] Mógłbym potencjalnie wziąć udział w wyścigu szutrowym w przyszłości, ale dla zabawy, żeby miło spędzić czas z przyjaciółmi i innymi uczestnikami, aby cieszyć się jazdą i widokami, a nie skupiać się na osiągnięciu rezultatu. Nie ścigałbym się, po prostu brałbym udział" - powiedział Sagan w wywiadzie z Cyclingnews.com.

Reklama

Mistrz świata czasami trenuje w terenie, co jego zdaniem przekłada się na umiejętność prowadzenia roweru. Ponadto uważa, że wyścigi szutrowe mają przed sobą "świetlaną przyszłość".

"Jest to bezpieczniejsze dla przeciętnego amatorskiego rowerzysty, ponieważ jeździ się w terenie, gdzie jest znacznie mniej pojazdów. Samo to jest ważnym czynnikiem psychologicznym, który może zmusić więcej osób do jazdy na rowerach" - dodał Peter Sagan.

Aktualnie utytułowany zawodnik przebywa na zgrupowaniu wysokogórskim w Austrii. To właśnie podczas niego rzeźbi formę wraz z kolegami z zespołu. 

Jego pierwszym startem będzie Strade Bianche, którego start przewidziano na 1 sierpnia.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL