Reklama

Reklama

Peter Sagan opowiada o kolarskich planach po zakończeniu kariery

Słowacki kolarz nie myśli jeszcze raczej o końcu kariery, a jego uwaga skupia się na przygotowaniach do najbliższych startów. Już teraz zapowiedział jednak, czym zajmie się, kiedy wyścigi szosowe zejdą na dalszy plan. Jak się okazuje, trudno mu będzie zerwać z rowerową pasją.

Peter Sagan szykuje już formę na najważniejsze tegoroczne starty. Zgodnie z zapowiedzią kolarz grupy Bora-Hansgrohe wystąpi zarówno w Tour de France, jak i Giro d’Italia. W swojej karierze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i ma apetyt na kolejne sukcesy.

Reklama

Niedawno Sagan zdradził jednak, czym zajmie się po zakończeniu sportowej kariery. Jak się okazuje, trudno mu będzie pożegnać się z rowerem. Być może za kilka lat zobaczymy gwiazdora kolarstwa szosowego na wyścigach szutrowych?

"Jestem zawodowym kolarzem szosowym i nawet jeśli lubię sobie od czasu do czasu pojeździć, na razie jestem w pełni skoncentrowany na moich wyścigach. [...] Mógłbym potencjalnie wziąć udział w wyścigu szutrowym w przyszłości, ale dla zabawy, żeby miło spędzić czas z przyjaciółmi i innymi uczestnikami, aby cieszyć się jazdą i widokami, a nie skupiać się na osiągnięciu rezultatu. Nie ścigałbym się, po prostu brałbym udział" - powiedział Sagan w wywiadzie z Cyclingnews.com.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Peter Sagan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama