Reklama

Reklama

Paweł Bernas piątym polskim kolarzem w CCC Team

Paweł Bernas został piątym polskim kolarzem, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw występującej w elitarnym cyklu World Tour grupy CCC Team. Wcześniej umowy podpisali Szymon Sajnok, Łukasz Owsian, Łukasz Wiśniowski i Kamil Gradek.


"To największy krok w mojej karierze, więc nawet ciężko mi opisać co czuję. Moją ambicją i głównym celem jest rozwijać się oraz pokazać swój potencjał. Rywalizacja w wiosennych klasykach będzie czymś niesamowitym. Chcę też być solidnym wsparciem dla kolegów podczas wyścigów etapowych" - powiedział 28-letni Bernas.

CCC Team to pierwsza polska grupa z licencją UCI World Tour, która umożliwia starty we wszystkich największych wyścigach, łącznie z Tour de France. W kolarskiej elicie zajmie miejsce amerykańskiej BMC, po tym jak jej sponsor tytularny postanowił się wycofać po sezonie 2018.

Reklama

Liderem zespołu jest mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy