Reklama

Reklama

Patrick Lefevere: To jest niedopuszczalne na Tour de France

- To jest niedopuszczalne na Tour de France - powiedział dyrektor sportowy zespołu Etixx-Quick Step Patrick Lefevere o warunkach hotelowych przed niedzielnym etapem "Wielkiej Pętli". Jego zdaniem to była przyczyna, że sprinter Mark Cavendish nie liczył się w walce o zwycięstwo w Valence.

"Mark był zmęczony. Źle spał w hotelu, w którym nie było klimatyzacji, a w nocy panował hałas. To jest niedopuszczalne na Tour de France" - skomentował Lefevere.

Reklama

Cavendish został za peletonem na dziewięciokilometrowym podjeździe Cote de Badaroux na początku etapu, a towarzyszył mu m.in. Michał Gołaś. Inny Polak z belgijskiej ekipy, mistrz świata Michał Kwiatkowski uczestniczył natomiast w ucieczce, którą peleton zlikwidował 30 km przed metą. W Valence trzecie etapowe zwycięstwo w tegorocznej "Wielkiej Pętli" odniósł Niemiec Andre Greipel.

Brytyjczyk ma na koncie aż 26 etapowych sukcesów w Tour de France, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ale w obecnej edycji triumfował tylko raz - na mecie siódmego odcinka w Fougeres.

W poniedziałek kolarze zbliżą się do Alp na pagórkowatym 16. etapie z Bourg-de-Peage do Gap (201 km).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje