Reklama

Reklama

Paryż-Roubaix: dodatkowe 500 metrów bruku na trasie

Na trasie tegorocznego Paryż-Roubaix, najtrudniejszego klasyka w kolarskim kalendarzu, zwanego "Piekłem Północy", znajdzie się dodatkowe 500 metrów odcinków bruku - poinformowali organizatorzy. Wyścig liczący w sumie 258 km odbędzie się 12 kwietnia.

Nowy odcinek znajduje się w pierwszej sekwencji brukowanych sektorów w okolicach Troisvilles na północy Francji.

- Naszą ideą jest, by z roku na rok prowadzić wyścig po wszystkich odcinkach bruku, jakie istnieją w regionie Cambresis - przekazał dyrektor imprezy, były kolarz Thierry Gouvenou.

Z tego powodu trasa wyścigu w 2020 roku skręci bardziej na wschód w porównaniu z poprzednimi edycjami i poprowadzi do osady Buat. W konsekwencji zmieni się miejsce pierwszej strefy bufetu na trasie, tradycyjnie wytyczanej w okolicach Solesmes.

Reklama

- W tym roku na 258-kilometrowej trasie będzie łącznie 55 km bruku - doprecyzował Gouvenou.

Ubiegłoroczna edycja, w której triumfował Belg Philippe Gilbert, liczyła 257,5 km.

Paryż-Roubaix nie bez powodu jest nazywany "Piekłem Północy". Na trasie z Compiegne do Roubaix jest kilkadziesiąt odcinków "kocich łbów" w miasteczkach i wśród polnych dróg północno-wschodniej Francji. Zawodnicy startują na specjalnych rowerach z mniej sztywną ramą, ze wzmocnionymi łańcuchami i kołami, z niedopompowanymi oponami. Smarują się specjalnymi maściami chroniącymi przy upadkach. Gdy pada, a wiosną deszcz często towarzyszy kolarzom, dojeżdżają do mety potwornie umorusani. Finisz znajduje się na betonowym torze kolarskim w Roubaix, miasteczku na granicy Francji z Belgią.

Koszmarem Paryż-Roubaix są defekty. Zawodnicy modlą się, by ich uniknąć, ponieważ np. wymiana koła na wąziutkich drogach, gdzie wozy techniczne mają ogromne problemy z wyprzedzaniem, może zabrać sporo czasu. Awaria sprzętu przeważnie eliminuje z wyścigu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy