Reklama

Reklama

Paryż-Nicea: Michael Matthews pierwszym liderem, Rafał Majka na 17. miejscu

Australijczyk Michael Matthews (Orica) wygrał prolog wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea, jazdę indywidualną na czas w miejscowości Conflans-Sainte-Honorine. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (Tinkoff) zajął 17. miejsce.

Matthews wyprzedził o sekundę Holendra Toma Dumoulina (Giant) oraz o dwie sekundy Nowozelandczyka Patricka Bevina (Cannondale). Majka stracił do zwycięzcy 17 sekund. Kolarze rywalizowali na trasie długości 6,1 km.

Z faworytów wyścigu na siódmej pozycji uplasował się Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky), tracąc 7 sekund, ubiegłoroczny zwycięzca Australijczyk Richie Porte (BMC) był 11. ze stratą 10 sekund, a Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff) uplasował się na 27. miejscu - 16 sekund straty.

W poniedziałek odbędzie się pierwszy etap z Conde-sur-Vesgre do Vendome (198 km). Wyścig Paryż-Nicea ma najwyższą kategorię UCI World Tour.

Reklama

Wyniki prologu, jazda ind. na czas w Conflans-Sainte-Honorine (6,1 km):

 1. Michael Matthews (Australia/Orica)   - 7.39

 2. Tom Dumoulin (Holandia/Giant)      strata 1 s

 3. Patrick Bevin (Nowa Zelandia/Cannondale)  2

 4. Jesus Herrada (Hiszpania/Movistar)        6

 5. Jon Izagirre (Hiszpania/Movistar)         6

 6. Lieuwe Westra (Holandia/Astana)           7

...

17. Rafał Majka (Polska/Tinkoff)             14

65. Paweł Poljański (Polska/Tinkoff)         28

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama